Sterownik ciśnienia

Kiedy zastanawiamy się nad tym, co jest potrzebne do tego, aby w ogrodzie mieć automatyczny system nawadniający, z pomocą zawsze powinna nam przyjść literatura fachowa. Dzięki tej literaturze dowiemy się między innymi tego, że aby mieć funkcjonalny system nawadniający, potrzebujemy między innymi:

  •  sterownik ciśnienia,
  • programator,
  • pompę,
  • przewody nawadniające.

Czasem zastanawiamy się, który element jest najważniejszy, czy jest to może sterownik ciśnienia, programator czy pompa. Ostatecznie jednak musimy dojść do wniosku, że nasz układ będzie tak dobry, jak jego najsłabsze ogniwo, więc dobrze byłoby, gdyby wszystkie elementy systemu nawadniającego, były jak najlepszej jakości.

Zawsze podczas planowania systemu nawadniającego pojawia się również pytanie, czy lepiej jest zbudować taki system samodzielnie, czy lepiej jest zlecić to fachowcowi. Tak naprawdę wiele zależy od tego, jak dobrze znamy się na tego typu układach, jak również na programowaniu układów mikrokontrolerowych. Jeśli mamy jakieś doświadczenie, to czysto teoretycznie możemy podjąć się takiego zadania. Jeśli jednak nie mamy na ten temat zielonego pojęcia, to lepiej jest nie zakładać z automatu, że pójdzie nam jak z płatka, tylko dzięki instrukcji obsługi i dzięki informacjom z forum internetowego. Finalnie może się okazać, że nie dość, że nie uda nam się zbudować udanego systemu nawadniającego, to dodatkowo stracimy pieniądze, bo pewne elementy mogą ulec uszkodzeniu, podczas niefachowego montażu. Warto jest mieć to na uwadze.

Back To Top