Co zrobić z zużytym olejem gastronomicznym?

 

Istnieje duża szansa, że produkujesz dużo zużytego oleju kuchennego każdego tygodnia, jeśli Twoja restauracja lub inny komercyjny zakład kulinarny posiada kuchnię. Co należy zrobić z tym produktem odpadowym? Trzeba coś zrobić z olejem. Mimo że może się to wydawać prostą opcją, wylanie go do kanalizacji może prowadzić do poważnych problemów.

Możliwe jest, że zużyty olej kuchenny zastygnie w przewodach kanalizacyjnych i zablokuje przepływ ścieków. To może zablokować przepływ ścieków. W wielu miejscach wylewanie oleju kuchennego do zlewu jest nielegalne.

Co należy zrobić ze zużytym olejem kuchennym? Co można zrobić z posiadanym zużytym olejem kuchennym? Najlepszym rozwiązaniem jest jego recykling. Więcej o Biodiesel jest nietoksyczny, biodegradowalny i wytwarza mniejszą ilość emisji niż tradycyjny olej napędowy.

{Wylewanie zużytego oleju kuchennego do kanalizacji może wydawać się łatwym sposobem pozbycia się go, ale w rzeczywistości może powodować poważne problemy.|Może wydawać się łatwym pozbycie się zużytego oleju kuchennego poprzez spłukanie go w toalecie, ale może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zamiast tego, poddaj zużyty olej kuchenny recyklingowi, aby można go było przekształcić w biodiesel, odnawialne źródło paliwa, które jest lepsze dla środowiska.

 

Sprawdź: Zielone restauracje

Back To Top