Okna PCV

Okna PCV Szczecin cieszą się dużą sławą. Kojarzą się z nowoczesnością. Okna plastikowe są szczelne, nie potrzebują malowania, łatwo je podtrzymać w czystości. To ich walory. Oraz co istotne, okna z PCV, są zdecydowanie tańsze od drewnianych oraz aluminiowych. Okna z PCV łatwo dostosować do stylu każdego budynku, zarówno nowoczesnego, jak również tradycyjnego. Gwarantują to ciekawe typy okien (prostokątne, trapezowe, trójkątne, łukowe oraz okrągłe), ozdobniki oraz bogactwo odcieni. Również framugi z PCV robione są jako profile konserwacyjne, nakładane na starą framugę drewnianą.

Konstrukcja okna z PCV – profile plastikowe

Plastikowe profile, z jakich montowane są framugi i skrzydła okienne mają formę komorową. Jedne komory są większe, odmienne mniejsze. Ich liczbę sprawdzisz, licząc je w poziomie. Niegdyś wzorzec tworzyły okna trójkomorowe. Obecnie pięciokomorowe uznaje się za najatrakcyjniejsze. Liczba komór w oknach i ich wygląd oddziałują pomiędzy innymi na izolacyjność cieplną okna. Tak zatem im więcej przegródek, tymże wskaźnik promieniowania ciepła jest mniejszy. Profile wielokomorowe mogą być wsparte od wewnątrz elementami metalicznymi. Takie zbrojenie winno mieć co najmniej 1,5 mm grubości.

Istotne komory w okach plastikowych

Profile okien z PCW mają formę komorową, to oznacza, iż w przekroju ograniczone są cienkimi pionowymi ściankami. Komór może być od 3 do 7. Im więcej przegródek, tymże plastikowe okno ma mniejszy, więc korzystniejszy, wskaźnik promieniowania ciepła, natomiast zatem jest ono cieplejsze. Najcieplejsze okna mogą się pochwalić U w granicach 0,8 W/m2xK.

Okucia do okien PCV

Okucia to wszelkie te składniki, jakie odpowiadają za otwieranie oraz zamykanie okna. To oczywiście okucia odpowiadają za otwarcie skrzydła po przekręceniu klamki. We współzależności od ich typu możliwe może być też otwarcie skrzydła, natomiast też jego rozszczelnienie dostarczające właściwą wentylację przy równoczesnym zaciskaniu okna. Takie okna PCV Szczecin z wentylacją są aktualnie niezwykle popularne. Dostępne są również okucia antywłamaniowe, jakie uniemożliwiają podniesieniu oraz wyważeniu skrzydła czy np. rozwierceniu klamki.

 

Back To Top