Odwodnienia wykopów budowlanych

Prowadząc firmę deweloperską lub budowlaną, z całą pewnością często spotykasz się z problemem, jaki stanowią podmokłe tereny. Są one praktycznie niezdatne do zabudowy ze względu na wysoki poziom wód gruntowych, który sprawia, że każdy wykop natychmiast wypełniany jest wodą. Wówczas jedynym słusznym rozwiązaniem jest odwadnianie wykopów. Zobacz, na czym polega i jak można go dokonać.

Odwadnianie metodą igłofiltrów. Na czym polega ich praca?

Istnieje wiele sposobów odwadniania gruntów, jednak jednym z cieszących się największą popularnością z całą pewnością są metody oparte na igłofiltrach. Igłofiltry to rury o niewielkiej średnicy, zakończone specjalnym filtrem. Są podłączone do przewodu ssącego, a ten z kolei do pompy ciśnieniowej. Jej praca sprawia, że w układzie wytwarzane jest podciśnienie. Ono z kolei powoduje zasysanie wody gruntowej i odprowadzanie jej do miejsca przeznaczenia.

Zalety stosowania igłofiltrów

Igłofiltry są chętnie wykorzystywane ze względu na szereg swoich zalet. Przede wszystkim wykonywane z ich pomocą osuszenie gruntu jest bardzo ekonomiczne. W przeciwieństwie do wielu innych technik nie wymaga dużych nakładów pracy, a co za tym idzie kosztów, co łatwo można zmieścić w budżecie.

Szczególnie atrakcyjne jest to, że igłofiltry można wypożyczyć od przedsiębiorstwa Hamer. Dzięki temu nie jest konieczne ich posiadanie na własność, co ogranicza konieczność dokonania większej inwestycji firmowej. Wszystkie zadania zlecone specjalistom Hamer odbywają się przy tym pod nadzorem najbardziej wykwalifikowanej kadry, co usprawnia pracę i zmniejsza jej bezpośrednie koszty.

Jednocześnie należy zauważyć, że zastosowanie igłofiltrów jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Pozostawia ściany wykopu równe i dobrze utrzymane, dzięki czemu praktycznie natychmiast po osuszeniu można przystąpić do dalszych prac budowalnych.

Sprosta najbardziej wymagającym inwestycjom

Wiele inwestycji dokonywanych jest na trudnym terenie, a także o różnych porach roku, co wiąże się ze zmiennymi i często niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Na szczęście odwadnianie za pomocą igłofiltrów doskonale radzi sobie z każdym z tych czynników. Niezawodne komponenty i podzespoły działają nawet w mniej przyjaznych warunkach atmosferycznych, a skuteczne filtry umieszczone w rurach chronią urządzenia przed przypadkowym zassaniem piasku i uszkodzeniem pompy.

Back To Top