Co to jest asfalt?

Asfalt jest rodzajem asfaltu, który jest wykonany z bitumu. Bitum jest lepką i czarną cieczą z ropy naftowej. Wykonuje się ją z bitumu i kruszywa. Kruszywo jest mieszanką piasku-żwiru, pokruszonego kamienia i tłucznia. Powstały materiał może być następnie użyty do utwardzenia powierzchni takich jak drogi, podjazdy i parkingi.

Asfalt jest bardzo trwałym materiałem, który może wytrzymać wiele zużycia. Asfalt można łatwo naprawić, jeśli zostanie uszkodzony. Układanie asfaltu jest niedrogim sposobem na stworzenie gładkiej powierzchni odpowiedniej do parkowania i jazdy. Jedną z wad asfaltu jest to, że może się on nagrzewać w bezpośrednim świetle słonecznym, co może powodować, że chodzenie po nim boso jest niewygodne.

Asfalt jest rodzajem asfaltu, który jest wykonany z bitumu. Bitum jest lepką i czarną cieczą ropy naftowej. Asfalt powstaje poprzez zmieszanie bitumu, kruszywa (mieszaniny piasku i żwiru) z pokruszonym kamieniem. Powstały materiał może być stosowany do układania nawierzchni takich jak drogi, parkingi i podjazdy. Układanie asfaltu to tani sposób na stworzenie gładkiej powierzchni, zarówno do parkowania, jak i jazdy. Jednak w bezpośrednim słońcu może się on bardzo nagrzewać.

Sprawdź: Masy bitumiczne

Back To Top