Higiena i bezpieczeństwo pracy w salonie kosmetycznym

Wszelkie zabiegi wykonywane w salonie kosmetycznym, muszą być realizowane przy zachowaniu pełnej higieny, a wręcz sterylności. Warto dodać, że obiekty tego rodzaju są regularnie kontrolowane, a przepisy polskiego prawa dokładnie mówią o konkretnych zasadach, jakie w takich miejscach muszą być przestrzegane. Wszystko po to, aby zapewnić klientom optymalny poziom bezpieczeństwa oraz minimalizować ryzyko przenoszenia różnego rodzaju infekcji. 

Środki stosowane do zachowania sterylności pracy 

Gabinety kosmetyczne powinny być przede wszystkim regularnie dezynfekowane. W tym celu zaleca się wykorzystanie bezpiecznego i nieinwazyjnego ozonu, który pozwala usunąć z pomieszczenia i poszczególnych elementów jego wyposażenia wszelkie bakterie, roztocza, a nawet wirusy. Trzeba przyznać, że ozonowanie zyskało ogromną popularność po wybuchu pandemii koronawirusa, kiedy z jeszcze większą uwagą podejmowano temat zachowania pełnej sterylności poszczególnych przestrzeni. 

Warto podkreślić, że w gabinecie kosmetycznym regularnej sterylizacji muszą też podlegać wszelkie elementy wyposażenia oraz sprzęty, akcesoria i urządzenia wykorzystywane do realizacji zabiegów. Taką czynność należy przeprowadzać po każdym kliencie. 

Akcesoria jednorazowego użytku 

W gabinecie kosmetycznym powinny być wykorzystywane akcesoria jednorazowego użytku, takie jak strzykawki, maseczki czy rękawiczki, w którym pracę wykonuje kosmetolog. Gabinet musi zadbać o tego rodzaju elementy najlepszej jakości, na przykład zamawiane na https://rcmedical.pl/

Pamiętaj, że zachowanie sterylnych i bezpiecznych warunków w gabinecie kosmetycznym to ochrona nie tylko dla klientów, ale również dla osób pracujących w takich miejscu. 

Back To Top