Przekonajmy się do okien aluminiowych

Stolarka okienna jest bez wątpienia elementem naszego domu, który wybieramy z myślą, że posłuży nam przez wiele, wiele lat. Aby tak jednak było, koniecznie musimy zakupić okna trwałe, ciepłe, a do tego bardzo estetyczne. Poza modelami drewnianymi i PCV, które są najbardziej popularne, możemy postawić także na okna aluminiowe Wrocław. Jakie mają one właściwości? Czym się wyróżniają?

Zaletą podstawową tworzywa, którym jest aluminium, jest jego trwałość oraz lekkość. Dzięki temu ramy z niego wykonane są o wiele mniej podatne na uszkodzenia porównując je z ramami z drewna oraz PCV, a do tego nie zmieniają swoich rozmiarów na skutek pewnych zmian temperatur. Podatność na formowanie oraz plastyczności aluminium sprawia, że można z niego uformować okna o przeróżnych kształtach oraz rozmiarach. Właściwość ta ma wpływ na to, że okienne profile mogą być węższe, a co idzie za tym, decyduje to o bardzo estetycznym wyglądzie okien. Wydają się dzięki temu znacznie smuklejsze oraz posiadają znacznie większą powierzchnię przeszklenia. Profile wąskie powiększają optycznie nawet okna niewielkie. Warto także dodać, że ramy wykonane z aluminium mogą być także o wiele szersze i umożliwiać osadzenie w nich nawet wyjątkowo ciężkich oraz dużych przeszkleń.

Okna aluminiowe Wrocław są także zabezpieczone przed korozją poprzez malowanie proszkowe lub też anodowanie. W drugim wypadku mamy oczywiście możliwość wyboru dowolnego koloru wykończenia profili. Okna wykonane z aluminium są także bardzo dobrym izolatorem ciepłym, ponieważ w ich konstrukcji są wykorzystywane możliwie najnowocześniejsze termoizolacyjne materiały. Nie sprawiają także najmniejszych problemów jeśli chodzi o pielęgnację.

 

Back To Top