Farmy z panelami słonecznymi są niezbędne do tego, aby uzyskać większą ilość energii i rozprowadzić ją do okolicznych miejsc albo zasilić duży zakład produkcyjny. Jednak, aby możliwe było uzyskanie odpowiedniej ilości energii, mogą być potrzebne naprawdę duże obszary. Jeśli więc posiadasz nieużywaną działkę, czemu nie miałbyś jej wydzierżawić i stworzyć tam farmy paneli słonecznych?
Jak działa farma paneli słonecznych?
Panele fotowoltaiczne zbierają energię z promieniowania słonecznego. Dzięki specjalnym systemom przetworników są w stanie zamienić ją na klasyczną energię elektryczną, która może być magazynowana w odpowiednio przygotowanych w tym celu kondensatorach lub też rozprowadzana po sieci, zasilającej urządzenia domowe lub przedsiębiorstwa.
Farma paneli słonecznych co do zasady działania nie różni się w żaden sposób od paneli wykorzystywanych w domach jednorodzinnych i montowanych na dachach. Jedyna różnica, jaką możemy zaobserwować, polega na rozmiarze magazynów energii oraz paneli, które ją zbierają. Dzięki temu może zostać wyprodukowana znacznie większa ilość prądu.
Na czym polega dzierżawa działki pod farmę z panelami słonecznymi?
Ze względu na to, że farmy fotowoltaiczne zajmują dużo miejsca, niezbędne jest w celu ich postawienia przygotowanie odpowiedniej działki. Musi ona spełniać zaledwie kilka podstawowych wymagań, takich jak obecność drogi dojazdowej, właściwa klasa gruntu oraz wielkość minimum 1 ha.
Dzierżawiąc działkę pod budowę farmy, zgadzasz się na jej zagospodarowanie, ale w zamian za to uzyskujesz coroczny przychód przez minimum 29 lat. Jak to dokładnie wygląda i czy masz możliwość wykorzystania własnej działki? Sprawdź szczegóły pod adresem columbusenergy.pl.