Czyj to numer telefonu?

Nawet jeśli nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, jacy żyją w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się nieznana mieszanka cyfr. Najczęściej w tego typu momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, kto jest jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy od razu biec na komisariat, bo przecież nie każde obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo wybrał innego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od początku zrobić użytek ze strony, jaka zajmuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów. To ona tylko powie nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować połączenie kolegi, jaki chce naszej pomocy.

Back To Top